Medovina


Vlajková loď našeho včelařství, to je medovina.

Vybíráme si pro ni ty nejlepší medy z kraje Dyjskosvrateckého úvalu 

- od hlubokých lužních lesů až po slunné stráně plné stepních bylin Přírodního parku na kopci Výhon.

Tradiční zlatavý nápoj z místního medu pak připravujeme s největší péčí. Samozřejmě bez přídavků ochucovadel, lihu nebo cukru.

Prostě musíte ochutnat!  

Milovníci přírody Křížovi ..

.. na Vaše zdraví!


Od roku 2021 je naše medovina držitelkou regionální značky "BRNĚNSKO originální produkt" 


Apikoktejl

Apikoktejl, to je výživná bomba plná přírodních vitaminů a minerálů přímo ze včelího úlu. Směs medu, mateří kašičky, pylu a pergy. Chutná příjemně, zbaští bez problémů jak děti, tak i senioři, vyzkoušeno. Takže pokud hledáte přírodní podporu pro všeliké potíže, už ji máte.

Obsahuje mateří kašičku, známou pro svůj vliv na regeneraci a udržení mládí, pyl jako bohatý zdroj proteinů, pergu alias včelí chléb, což je fermentovaný a včelami obohacený, vysoce stravitelný pyl a samozřejmě med, který výrobku dává příjemnou chuť a tělu dodá spoustu energie.



Tyto včelí produkty se v tradiční apiterapii vždy užívaly při :

  • potížích se ženským cyklem, otěhotněním, v klimakteriu
  • stresu, únavě a vyčerpání
  • poruchách plodnosti
  • podpoře imunity
  • podvýživě


Med

Nejznámější včelí produkt. Na kilo medu včelky navštíví průměrně

7 milionů květů. Tomu se říká koncentrovaná energie!

První stáčení medu obvykle bývá konce května, kdy v našem medníku můžeme najít medy z našeho jabloňového sadu a hojně i z lužního lesa, odkud včelky nosí nektary z bylin i jírovce (kaštanu). Dále máme stanoviště v sadu meruněk a švestek. Dle hospodaření okolních zemědělců může být i med řepkový, který je mimochodem účinný proti rakovině.

Tyto jarní medy nejčastěji PASTUJEME - jde o nejlepší opatření proti neřízené krystalizaci medu. Pastový med neztrácí nic na svých účincích a zaručuje dobrou zpracovatelnost.

Druhé stáčení bývá koncem června a to vytáčíme med akátový.

Následuje med lesní (správně se nazývá medovicový), což u nás znamená lípa (květ i medovice) a pak medovice z jiných listnatých stromů lužního lesa, také tu je zanedbatelné množství smrku.

Posledním medem o kterém můžeme říci, že dosti pravidelně míváme, je med slunečnicový. Za ním i kočujeme. Tento med vytáčíme kolem konce července.

Dále nepravidelně bývá například med saflorový a vojtěškový. Letos budeme na cca 1 ha set jetel plazivý, který při vhodném agronomickém postupu nám bude kvést od jara do podzimu.


Mandle v medu

Tahle dobrota je tu pro každého sladkomila! Vychutnávat si ji může docela bez výčitek. Nekazí zuby, je plná vitaminů a minerálů. 

A na nervy je to úplný balzám.

VČELAŘSTVÍ KŘÍŽ
Včelék Tobě
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!