Jsme malé rodinné včelařství, zabývající se produkcí včelích a přírodních produktů, 

a také apiterapií. 

Nedílnou součástí naší činnosti je i péče o krajinu spojená s šetrným zemědělstvím a zachováním kulturních tradic, které jsou pro nás nositelkami životních jistot a ročního koloběhu. 


Náš příběh

Příběh se začal psát asi v roce 2007, kdy si Jindřich pořídil první 4 včelstva. Jmenovala se Pankrác, Servác, Bonifác a Žofka. Chov následně rozšířil na desítky, a k nim postupně přibyl pes, manželka a další pes, jedna, dvě, tři dcery a někde v mezidobí ještě slepice, kachny, krůty, brojleři, ovce, husy.. v dnes už nespecifikovatelném množství.

Nyní se hodpodářství skládá z profesionálnější sekce včelařské se zaměřením na medovinu a léčivé včelí produkty a ze sekce rodinného hospodářství, kde nadále probíhají pokusy s chovem a pěstováním lecčeho - pro naši potřebu, případné přebytky prodáváme ze dvora. Naše vize

Naší vizí je budovat soběstačný statek, který obstojí v požadavcích 21.století, přitom funguje v souladu s přírodou a krajinou. Inspirují nás permakulturní principy či knihy Vladimira Megreho. 

Každý produkt, který vytvoříme, jak jinak než s láskou, se snažíme vybrousit do nejvyšších kvalit. Proto příběh našeho včelařství nekončí lahví medu. Včely přece nabízejí mnohem více.


VČELAŘSTVÍ KŘÍŽ
Včelék Tobě
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!